IKO Poland Summer Camp, Lublin 2021

W dniach 12-15 sierpnia b.r. w Lublinie na obiektach sportowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbył się obóz sportowy „IKO Poland Summer Camp”. Organizatorem imprezy był Lubelski Klub Kyokushin Karate.

Osobami prowadzącymi obóz byli Shihan Katsuhito Gorai (IKO International Committe Member), Shihan Jacek Czerniec (Branch Chief IKO Poland), Shihan Andrzej Manecki (Branch Chief IKO Poland), Shihan Emil Kostov (Branch Chief IKO Bulgaria) oraz  Sensei Oskar Mazurkiewicz, medalista Mistrzostw Europy, dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 karateka z całej Polski oraz goście zagraniczni z Holandii, Słowacji, Węgier i Bułgarii. Program zgrupowania obejmował doskonalenie technik podstawowych kihon-geiko, techniki poruszania się ido-geiko, techniki i taktyki walki kumite oraz interpretacji kata (bunkai). Podczas obozu odbył się kurs dla sędziów, którego celem było szczegółowe zapoznanie z przepisami rywalizacji sportowej IKO (kumite i kata) oraz egzamin na stopnie mistrzowskie od 1 do 4 dan i stopnie szkoleniowe kyu. Nasz klub w imprezie reprezentowali sensei Kazimierz Wodowski i senpai Grzegorz Utnik, który wziął udział w egzaminie na pierwszy stopień mistrzowski i ukończył go z wynikiem pozytywnym. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia.